Kosogłos RPG
Witamy w Panem, państwie powstałym na ruinach Ameryki Północnej. Chcesz poznać jego tajemnice?
Czekamy na Ciebie.

Panem

Go down

Panem

Pisanie  Marvel Abernathy on Wto Kwi 12, 2011 1:15 pm


    Państwo Panem powstało po upadku współczesnej cywilizacji (autorka nie podała jednak dokładnej daty założenia) i znajduje się głównie w zachodniej części Ameryki Północnej. Jego stolicą jest Kapitol, usytuowany na terenie dawnych Gór Skalistych. Jak widać na mapce, Panem dzieli się na trzynaście dystryktów (plus stolica), które odpowiadają czemuś w rodzaju dzisiejszych miast. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego wyrażenia "Panem et circenses" co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Chleba i igrzysk". Ta zasada doskonale odzwierciedla politykę przed wojennego Panem.

    Przed wojną rządy w tym państwie sprawowała jedna partia, na której czele stał prezydent Snow. Był on zwolennikiem okrutnej i brutalnej polityki, która przyczyniła się do śmierci wielu niewinnych mieszkańców. Popierał zwłaszcza Głodowe igrzyska, które wynaleziono wraz z zakończeniem "Mrocznych dni", czyli pierwszej wojny o władze nad Panem (możecie o niej przeczytać w temacie 'Historia Panem'). Obecna ranga tego kraju to republika demokratyczna, w której władzę sprawuje prezydent Paylor.

    Możemy podejrzewać, że Panem jest dominującym krajem na kontynencie Ameryki Północnej, ale nie mamy do końca pewności, czy znajduje się tam jakieś inne państwo, gdyż autorka zwyczajnie o tym nie wspomina

_________________


Marvel Abernathy, jedyny i niedoceniony, Haymitchowy syn,
co od wieków z butlą wódki, na imprezach wiedzie prym ;3
Karta postaci | relacje | "motylem jestem, aaa.."
avatar
Marvel Abernathy
Admin

Liczba postów : 206
Join date : 11/03/2011
Skąd : Dystrykt dwunasty

Zobacz profil autora http://kosoglos.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach